Moje zájmy, koníčky a jorkšírka Barunka

Listopad 2018

Martin to letos zase nestihne

Sobota v 18:43 Tak jde život
Zítra má svátek Martin, ale jeho očekávaný příjezd na bílém koni se pravděpodobně konat nebude. Ani na horách, ani v dolinách.
Ne, že bych po tom sněhu tolik prahla, ve městě už vůbec ne, ale nějaká ta závlaha by se určitě hodila. Ale uvidíme, co nám zima přinese za překvapení.
Martin bude mít zpoždění, ale já ho zítra přeci jenom uvidím. U nás zítra proběhnou Svatomartinské slavnosti se vší parádou. S pečenou husou, mladým vínem, cimbálovou muzikou, s ukázkami keramické a kovářské dílny a příjezdem sv. Martina.
Zajdeme se podívat, ochutnat dobré víno, které vždy nabízí hned několik vinařství a nasát začínající zimní atmosféru.
Na naší zahradě to ovšem na příchod zimy ještě rozhodně nevypadá. Kvetoucí růže až tak nepřekvapí, ale květ rododendronu mě teda překvapil.Nemám ráda listopad

4. listopadu 2018 v 17:32 Tak jde život
Listopad je měsícem mého narození, a tak by asi měl být mým měsícem oblíbeným. Ale tak tomu opravdu není. Krásný, barevný podzim se začíná měnit na mlhavé, větrné, uplakané období, prostě to pravé dušičkové. Možná i fakt, že právě v tomto měsíci odešlo pár známých a blízkých naší rodiny má na toto období nemalý vliv.
Žádnou velkou výhrou není ani měsíční znamení, kterým je v tomto období Štír. Trochu vás s tímto znamením seznámím prostřednictvím knihy Souboj znamení , autorky Dagmar Kludské.

Štír 24.10. - 22.11.

Člověk narozený v tomto znamení je nezávislý, energický, rozhodný. Bývá podezíravý a nedůvěřivý. Pokud má před sebou určitý cíl, je aktivní a energický, v opačném případě zmalátní a je krajně nepříjemný.
Na všechno má většinou svůj názor, pravdu má jen on. Má postřeh, inteligenci, nic mu neujde. Každou urážku a
nespravedlnost si velmi dlouho pamatuje, vše spočítá i s úroky.
Má vtip, smysl pro humor, inteligenci, dar ironie, téměř bez chyby dokáže zasáhnout nejcitlivější protivníkovo místo. Své nitro nikomu neotevírá, ale jemu se lidé často sami svěřují.
Štír -matka bývá dětem oporou, skvělou a starostlivou matkou. Je čistotná, dobře vaří. Je svá, manžel i děti by ji měli poslouchat, velení je většinou na ní.
Se ženou Štírem je lépe žít ve shodě než v protivenství. Ona ovšem bojuje pouze tehdy, když se na ni nebo na děti útočí.

Ne všechno samozřejmě na Štíry úplně sedí, ale v těch negativních věcech sama sebe občas nacházím. Takže já za tu svoji povahu vlastně ani nemůžu, to dělá to znamení a tím se všechno vysvětluje.
Každopádně děkuji svému muži i dětem za trpělivost, že to se mnou táhnou dál i za cenu nějakých těch občasných úletů.